රටේ ආරක්ෂාව මෙන්ම සංවර්ධනයේදී ත්‍රිවිධ හමුදාවේ සුවිශේෂී දායකත්වය ජනාධිපතිතුමාගේ ඇගයීමට

Share Button

ජනාධිපතිවරයා ලෙස මෙන්ම සේනාධි නායකයා ලෙසද ත්‍රිවිධ හමුදාව කෙරෙහි තමා තුල ඇත්තේ දැඩි ගෞරවයක් හා විශ්වාසයක් බව ජනාධිපති මෛත්‍රිපාල සිරිසේන මැතිතුමා කියයි. ජාතික ආරක්ෂාවේදී මෙන්ම සංවර්ධනයේදී සහ ජනතා සුභසාධන කටයුතුවල දී ත්‍රිවිධ හමුදාව ලබා දෙන සුවිශේෂී දායකත්වය එතුමාගේ ඇගයීමට ලක් වෙයි.

පැවති ත්‍රිවිධ හමුදා බලලත් නිලධාරීන් සහ ජ්‍යෙෂ්ඨ කොමිෂන් නොලත් නිලධාරීන්ගේ සම්මන්ත්‍රණයේ සමාරම්භක අවස්ථාවට අත්තිඩිය රීගල් ලේක්සයිඩ් හිදි අද පෙරවරුවේ එක් වෙමින් එතුමා එම කරුණු සදහන් කළේය.

දැනුම . අවබෝධය හා අසීමිත අත්දැකීම් සමුදායක් සමග පරිපුර්ණ මිනිසෙකු ලෙස රටට සේවය කළ හැකි ජීවිතයේ හොඳම කාලයේදී ත්‍රිවිධ හමුදා සාමාජිකයන් විශ්‍රාම ගැනීමේ ගැටඵවට විසදුමක් අවශ්‍ය බවද ජනාධිපතිතුමා පැවසීය. ත්‍රිවිධ හමුදාවෙන්ම ඉදිරිපත් වන යෝජනාවලින් ඊට විසදුම් ලබාදීමට සේනාධි නායකයා ලෙස තමා සුදානම් බව එතුමා සදහන් කළේය.

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *