ධීවරයන් ආදායම් බද්දෙන් නිදහස් කිරීමට අගමැති උපදෙසින් පියවර

Share Button

ධීවර ක්‍ෂේත්‍රයේ ගැටඵවලට කඩිනම් ලබාදීමට අවශ්‍ය පියවර ගන්නැයි අග්‍රාමාත්‍ය මහින්ද රාජපක්‍ෂ මහතා අදාළ අංශවලට උපදෙස් දෙයි. උතුරු සහ නැගෙනහිර ධීවර සංවිධාන. ඇතුඵ සියඵ ධීවර සංවිධානවල නියෝජිතයන් සහ අගමැතිවරයා අතර සාකච්ඡාවක් ඊයේ පස්වරුවේ පැවැත්වින.

නිෂ්පාදන වියදම අධික වීම. නිෂ්පාදන සඳහා මිලක් ලබාගැනිම. ධීවර ආම්පන්න. ෆයිබර් ග්ලාස් බෝට්ටු ආදියෙහි මිල. වරාය සහ කලපු සංවර්ධනය ආදි ක්ෂේත්‍ර රැසක ගැටඑ කෙරෙහි මෙහිදි අවධානය යොමු කෙරිණ. දැනට ධීවර සංස්ථාව ඇතුඵ ශිතාගාර නවීකරණය කිරිමටද ධීවරයන් ආදායම් බද්දෙන් නිදහස් කිරීමට සහ අයිස් මිල පාලනයක් ඇතිකිරීමටද අවශ්‍ය පියවර ගන්නැයි රාජපක්‍ෂ මහතා මෙහිදී අදාළ අංශවලට උපදෙස් දුන්නේය.

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *

COVID-19 තත්ත්ව වාර්තාව
2020-Jul-03 | 05:07

තහවුරු කරනලද රෝගීන් සංඛ්‍යාව(සමුච්චිත) - 2,066
ප්‍රතිකාර ලබන රෝගීන් සංඛ්‍යාව - 228
නව රෝගීන් සංඛ්‍යාව - 00
රෝහල් ගත වී සිටින මුළු පුද්ගලයින් සංඛ්‍යාව - 58
සුවය ලබා පිටව ගිය සංඛ්‍යාව - 1,827
මරණ සංඛ්‍යාව - 11