දෙමළ ජාතික සන්ධානය තමන්ට අවනත කර ගැනීමට එක්සත් ජාතික පක්ෂය ලබා දුන් පොරොන්දු හෙලි කළ යුතු යැයි පිවිතුරු හෙල උරුමය කියයි

Share Button

ආණ්ඩුවට එරෙහිව විශ්වාසභංග යෝජනාවකට සහාය පළ කළ දෙමළ ජාතික සන්ධානය රනිල් වික්‍රමසිංහ මහතා අගමැති කිරීමට සහාය නොදෙන බව කලින් ප්‍රකාශ කළත් දැන් එම මතය වෙනස් වීමට බලපෑ හේතු මොනවාදැයි පිවිතුරු හෙල උරුමය ප්‍රශ්න කර සිටී. දෙමළ ජාතික සන්ධානය එකග කර ගැනිමට එක්සත් ජාතික පක්ෂය ලබා දුන් පොරොන්දු හෙලි කළ යුතු බව පිවිතුරු හෙල උරුමයේ ලේකම් පාර්ලිමේන්තු මන්ත්‍රී උ.දය ගම්මන්පිල මහතා සදහන් කළේය. අභියාචනාධිකරණය ලබා දුන් අතුරු තහනම් නියෝගයෙන් අග්‍රාමාත්‍ය ධුරය හෝ අමාත්‍ය ධුරවල පුරප්පාඩුවක් සිදුවී නොමැති බවද ගම්මන්පිල මහතා සදහන් කළේ අද කොළඹ දී පැවති මාධ්‍ය හමුවකදීය.

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *