එක්සත් ජාතික පක්ෂයට අනුබද්ධ සංවිධාන ප්‍රතිසංවිධානය කෙරේ

Share Button

වත්මන් අර්බුදකාරි දේශපාලන තත්ත්වය හමුවේ තම පක්ෂයේ බොහෝ පිරිසක් පක්ෂයත් ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදයත් රටත් ආරක්ෂා කිරීමට ස්වේච්ඡාවෙන් ඉදිරිපත්වී සිටින බව එක්සත් ජාතික පක්ෂ මහ ලේකම් අකිල විරාජ් කාරියවසම් මහතා පවසයි. පක්ෂයට අනුබද්ධ ආයතන ප්‍රතිසංවිධානය සදහා සිරිකොත පක්ෂ මුලස්ථානයේදී පසුගියදා පැවති විශේෂ රැස්වීකදී ඔහු ඒ බව සදහන් කළේය. විවිධ කණ්ඩායම් එක්සත් ජාතික පක්ෂය පිළිබඳව ගෙනයන අසත්‍ය ප්‍රචාර දුරු කරමින් නීතිය ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදය සහ සාධාරණත්වය සමාජය තුළ ස්ථාපනය කිරිීමේ අරමුණින් රැස්වීම පැවැත්වින. පක්ෂයට අනුබද්ධ ආයතන ගණනාවක් ප්‍රතිසංවිධානය කෙරේ.

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *

COVID-19 තත්ත්ව වාර්තාව
2020-Jun-01 | 08:06

තහවුරු කරනලද රෝගීන් සංඛ්‍යාව(සමුච්චිත) - 1,633
ප්‍රතිකාර ලබන රෝගීන් සංඛ්‍යාව - 821
නව රෝගීන් සංඛ්‍යාව - 0
රෝහල් ගත වී සිටින මුළු පුද්ගලයින් සංඛ්‍යාව - 74
සුවය ලබා පිටව ගිය සංඛ්‍යාව - 801
මරණ සංඛ්‍යාව - 11