ප්‍රංශයේ අයිෆල් කුථණ හෙට වසා දැමේ

Share Button

පැරිස් නගරයේ අයිෆල් කුථණ හෙට දිනයේ වසා දැමීමට එරට බළධාරීහු තීරණය කරති. ප්‍රංශ රජයට විරෝධය පළ කරමින් සංවිධාන කර ඇති මහජන උද්ඝෝෂණ සැලකිල්ලට ගෙන එම තීරණයට එළඹි බව ඔවුහු පවසති. මෙම උද්ඝෝෂණ සැලකිල්ලට ගෙන ප්‍රංශයේ ආරක්ෂාව තර කර ඇති අතර රට පුරා පොලිස් නිළධාරීහු අසු නව දහසක් රාජකාරී සදහා යොදවනු ලැබ සිටිති. පැරිස් නගරයේ සන්නද්ධ රථ ද ආරක්ෂාව සදහා යොදා ඇතැයි අගමැති එඩුවර්ඩ් පිලිපේ මහතා පවසයි. නගරයේ අවහන්හල් සහ කඩසාප්පු හෙට දිනයේ වසා තබන ලෙසද පොලිසිය දැනුම් දී ඇත. මහජන උද්ඝෝෂණ සමග ප්‍රචන්ඩකාරි වාතාවරණයක් මතුවිය හැකි බවට ප්‍රංශ රජය බිය පලකරයි. රජය ඉන්ධන සඳහා අයකරන බදු ඉහළ දැමිමට තීරණය කිරීමත් සමග රට පුරා උද්ඝෝෂණ ආරම්භ විය. කෙසේ වෙතත් මේ වන විට රජය එම තිරණය ඉවත්කරගන්නා බවට ප්‍රකාශ කර තිබේ.

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *