පකිස්තානයට එරෙහිව 3 වැනි ටෙස්ට් ක්‍රිකට් තරගයේදී දකුණු අප්‍රිකාවට ලකුණු 107 ක ජයග්‍රහණයක්

Share Button

පකිස්තානයට එරෙහිව ජොහැන්නස්බර්ග් හි අද අවසන් වු 3 වැනි ටෙස්ට් ක්‍රිකට් තරගයෙන් දකුණු අප්‍රිකාව ලකුණු 107 ක ජයග්‍රහණයක් වාර්තා කරයි. දකුණු අප්‍රිකානු කණ්ඩායම සිය දෙවන ඉනීම සදහා සියඵ දෙනා දැවී ලකුනු 303 ක් රැස් කළේය. එම කණ්ඩායම පළමු ඉනීම සදහා සියඵ දෙනා දැවී ලකුණු 262 යි. පකිස්තාන කණ්ඩායම පළමු ඉනීම සදහා සියඵ ෙදනා දැවී ලකුණු 185 ක්ද. දෙවන ඉනීම සදහා ලකුණු 273 ක් ද රැස් කළේය.
මේ අතර දකුණු අප්‍රිකාවේ හිටපු ක්‍රිකට් ක්‍රිඩක ඒ බි ඩිවිලියර්ස් මාර්තු 09 වැනිදා සහ 10 වැනිදා පාකිස්තාන සුපර්ලිග් ක්‍රිකට් තරගාවලියේදී තරග දෙකකට සහභගීවිීමට තිරණය කොට ඇත 2009 ත්‍රස්ත ප්‍රහාරයෙන් පසුව පාකිස්තානයේදි ක්‍රිකට් ක්‍රිඩාවට එක්වන ප්‍රවීන ක්‍රිකට් ක්‍රිඩකයන්ගෙන් අයෙකු ලෙස ඔහු හදුන්වනු ලැබීය..

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *