දේශිය ආදායම් පනත සංශෝධනයට පියවර

Share Button

ජනාධිපති ගෝඨාභය රාජපක්ෂ මහතා ඉන්දීය අග්‍රාමාත්‍ය නරේන්ද්‍ර මෝදි මහතා සමග කළ සාකච්ඡා වලදී මෙරට ආරක්ෂක සහ සංවර්ධන කටයුතු සඳහා සහන ණය මුදලක් ලබාදීමට එකග වී ඇතැයි සම කැබිනට් ප්‍රකාශක අමාත්‍ය බන්දුල ගුනවර්ධන මහතා පවසයි. ඒ අනුව ආරක්ෂක කටයුතු සඳහා අමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 50 ක සහ සංවර්ධන වැඩසටහන් සඳහා අමෙරිකානු ඩොලර් මිලියන 400 ක සහන ණය හිමි වන බව කොළඹ ඊයේ පැවති මාධ්‍ය හමුවකදී අමාත්‍යවරයා සඳහන් කලේය.
රජය හඳාුන්වාදුන් බදු සහන පැකේජය ද අද සිට ක්‍රියාත්මක බව අමාත්‍යවරයා මෙහිදී පැවසීය. සෘජු බදු සම්බන්ධයෙන් රජයේ තීරණ ලබන වසරේ ජනවාරි මාසයේ සිට ඉදිරිපත්කර තිබේ. පසුගිය රජය ගෙන ආ දේශිය ආදායම් පනත සංශෝධනය කෙරේ. නව බදු සංශෝධනවලට අනුකූල ලෙස භාණ්ඩ හා සේවා මිල ගණන් අඩුවිම සම්බන්ධයෙන් ඉදිරි සතියේදි අධීක්ෂණය කරන බව ඔහු සඳහන් කලේය.

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *