හැදුනුම්පතේ අවසාන අංකය අනුව නිවසින් බැහැරයාමේ ක්‍රමවේදය ලබන සදුදා සිට

Share Button

හැදුනුම්පතේ අවසාන අංකය අනුව නිවසින් බැහැරයාමේ ක්‍රමවේදය ලබන 11 වැනිදා සිට ක්‍රියාත්මක කරන බව රජය පවසයි ඇදිරි නීතිය බලපැවැත්වෙන ප්‍රදේශවල පමණක් එය බලපැවැත්වේ. ඇදිරි නීතිය ලිහිල් කළ පසු එම ක්‍රමය අදාළ නොවේ. ඇදිරි නීතිය ලිහිල්කළද ලබාදී ඇති උපදෙස් පිළිපදිමින් ජනතාව අනවශ්‍ය ලෙස ඒකරාශීවීමෙන් වැළකී සිටිය යුතුය. ඇදිරි නීතිය තිබියදී ආර්ථික සහ ජනජීවිතය යථා තත්ත්වයට පත් කිරීම සිදුවන අතර කොරෝනා වෛරසය ව්‍යාප්තිය වළක්වා ගැනීම පිණිස එම විධීවිධාන ක්‍රියාත්මක කිරීිමේ අරමුණ වී තිබේ.

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *

COVID-19 තත්ත්ව වාර්තාව
2020-Jul-03 | 05:07

තහවුරු කරනලද රෝගීන් සංඛ්‍යාව(සමුච්චිත) - 2,066
ප්‍රතිකාර ලබන රෝගීන් සංඛ්‍යාව - 228
නව රෝගීන් සංඛ්‍යාව - 00
රෝහල් ගත වී සිටින මුළු පුද්ගලයින් සංඛ්‍යාව - 58
සුවය ලබා පිටව ගිය සංඛ්‍යාව - 1,827
මරණ සංඛ්‍යාව - 11