විශ්ව විද්‍යාල සිසුන්ගේ මහපොල දීමනාව අඛණ්ඩව

Share Button

කොරෝනා තත්ත්වය හේතුවෙන් විශ්ව විද්‍යාල වසා තිබුනද සිසුන්ගේ මහපොල දීමනාව අඛණ්ඩව ලබාදෙන බව බන්දුල ගුණවර්ධන අමාත්‍යවරයා පවසයි ඒ අනුව පසුගිය මාසයට අදාල මුදල් සිසුන්ගේ ගිණුම්වලට බැර කිරීමට පියවර ගෙන ඇතැයි ඊයේ පැවති කැබිනට් තීරණ දැනුම්දීමේ මාධ්‍ය හමුවට එක්වෙමින් ඔහු සදහන් කළේය ලොතරැයිපත් අලෙවියෙන් මහපොල අරමුදලට මුදල් ලැබෙන නමුත් පසුගිය මාසවල ලොතරැයිපත් අලෙවිය සිදු නොවු බව අමාත්‍යවරයා පෙන්වා දෙයි එහෙත් අවශ්‍ය මුදල් සපයාගෙන මහපොල දීමනාව අඛණ්ඩව ලබාදෙන බව ඔහු වැඩිදුරටත් පැවසීය

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *

COVID-19 තත්ත්ව වාර්තාව
2020-Jun-02 | 14:06

තහවුරු කරනලද රෝගීන් සංඛ්‍යාව(සමුච්චිත) - 1,643
ප්‍රතිකාර ලබන රෝගීන් සංඛ්‍යාව - 809
නව රෝගීන් සංඛ්‍යාව - 0
රෝහල් ගත වී සිටින මුළු පුද්ගලයින් සංඛ්‍යාව - 84
සුවය ලබා පිටව ගිය සංඛ්‍යාව - 823
මරණ සංඛ්‍යාව - 11