මැතිවරණ කොමිසමේ කටයුතු සම්බන්ධයෙන් සැක මතුවී ඇතැයි හිටපු රාජ්‍ය ඇමති කෙහෙලිය රඹුක්වැල්ල මහතා පවසයි

Share Button

ස්වාධීන යැයි පැවසෙන මැතිවරණ කොමිසමේ කටයුතු සම්බන්ධයෙන් සැක මතුවී තිබෙන බව හිටපු රාජ්‍ය අමාත්‍ය කෙහෙලිය රඹුක්වැල්ල මහතා කොළඹ අද පැවති මාධ්‍ය හමුවක දී කීවේය කලින් මැතිවරණ දිනය වු අප්‍රේල් 25 වැනිදා එය පැවැත්වීමට තීරණය කර තිබුණේ මාර්තු 19 වැනිදා සිටය එවිට මැතිවරණයක් පැවැත්වීමට අවශ්‍ය වුයේ දින 36 කි එහෙත් එම අවස්ථාවේ දින 36 කින් මැතිවරණයක් පැවැත්විය හැකි බව පැවසු කොමිසම දැන් දින 70 ක් ඒ සදහා ඉල්ලා සිටීම පිළිගත නොහැකිය මෙහිදී ඉතා සුක්ෂ්ම වැඩපිළිවෙලක් ක්‍රියාත්මක වන ආකාරය පෙනෙන්නට තිබේ එහි අවසන් ප්‍රතිඵලය වන්නේ මැතිවරණය කල් දමා ගැනීම බව රඹුක්වැල්ල මහතා කියයි සෞඛ්‍ය අංශය පවතින වාතාවරණය පිළිබඳව පැහැදිලි ප්‍රකාශයක් කර තිබියදී මැතිවරණය පැවැත්වීම ගැටඵවක් නොවේකොමිසමේ කටයුතු විපක්ෂයට අවශ්‍ය අකාරයට න්‍යාය පත්‍රයක් ඔස්සේ ක්‍රියාත්මක වන බව ඔහු පෙන්වා දෙයි

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *