අන් අයගේ සංස්කෘතින් අනන්‍යතාවන් පිළිබඳ අවබෝධයක් ලබා ගැනීම රාමසාන් උත්සවයේදි වැදගත් බව ජනාධිපති නීතිඥ අලි සබ්රි මහතා පවසයි

Share Button

අන් අයගේ සංස්කෘතින් අනන්‍යතාවන් පිළිබඳ අවබෝධයක් ලබා ගැනීම රාමසාන් උත්සවයේදි වැදගත් බව ජනාධිපති නීතිඥ අලි සබ්රි මහතා පවසයි අතීතයේ සිට මෙරට සියලු ජාතීන් සමගිව ක්‍රියා කළේය පටු දේශපාලන අර්බුද වෙලෙද තරගය ජනවර්ග බෙදීමට ලක් කළ බව ඔහු අද සුභාරති සංවාද මණ්ඩපයට එක් වෙමින් පැවසීය වෛරී ප්‍රකාශවලින් ඉවත්විය යුතුය එය සමාජය බෙදිමට ලක් කරන ප්‍රධාන කාරණයකි සමාජ මාධ්‍ය ඔස්සේ අසත්‍ය ප්‍රචාරය කිරීමෙන් වැලකිය යුතුය ජාත්‍යන්තර අභියෝග හදුනාගෙන ජාත්‍යන්තරය ජය ගැනීමේ වැඩපිළිවෙලක් ක්‍රියාත්මක කළ යුතුය දෙමල ඩයස් පෝරාව ද දිනා ගත යුතු වෙයි මෙරට පොදු නීතිය යල්පැන ගොස් තිබේ එහි වෙනස්කම් සිදු කිරීම අත්‍යවශ්‍ය වී ඇත දේශපාලනඥයන් ආගම දේශපාලනය කරා ගෙන යාම යෝග්‍ය නොවන බවද ඔහු කීවේය

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *