විපක්ෂය බලය තිබෙන විටද ජනතාව ඉදිරියට යාමට බිය වු බව ඇමති ප්‍රසන්න රණතුංග මහතා පෙන්වා දෙයි

Share Button

සෞඛ්‍ය මාර්ගෝපදේශ අනුගමනය කරමින් හෝ මහ මැතිවරණය පැවැත්විය නොහැකි බවට විපක්ෂය පවසන්නේ ජනතාව ඉදිරියට යාමට ඇති ඔවුන්ගේ බිය නිසා බව ඇමති ප්‍රසන්න රණතුංග මහතා පවසයි විපක්ෂයේ ප්‍රධාන අපේක්ෂාව මහ මැතිවරණය කල් දමා ගැනීමය මිනුවන්ගොඩ ප්‍රාදේශී සභා හා නගර සභාවේ මන්ත්‍රීවරුන් සමග අද උඩුගම්පල පැවති සාකච්ඡාවක දී ඔහු මේ බව කීය ප්‍රජාතන්ත්‍රවාදයට ගරු කරන්නේ නම් මේ අවස්ථාවේ ක්‍රියා කළ යුතු වන්නේ සෞඛය මාර්ගෝපදේශ අනුගමනය කරමින් ඡන්දය පැවැත්වීමය ඡන්ද මධ්‍යස්ථානයට ඇතුඵවිය හැක්කේ වරකට එක් අයෙකුට පමණි එම නිසා ඡන්ද මධ්‍යස්ථානවල මීටරයක දුර ආරක්ෂා කිරීම ගැටඵවක් නොවේ යහපාලන රජය සමයේ සෑම විටම උත්සාහ කළේ ඡන්ද කල් දැමීමටය ඔවුහු මැතිවරණ භීතිකාවකින් පසු වෙති ජනාධිපතිතුමාට වැඩ කළ හැකි ආණ්ඩුවක් බලයට ගෙන ඒම අත්‍යවශ්‍ය වී ඇතැයි රණතුංග මහතා කියයි

Share Button

ප්‍රතිචාරයක් ලබාදෙන්න

ඔබගේ ඊමේල් ලිපිනය ප්‍රසිද්ධ කරන්නේ නැත. අත්‍යාවශ්‍යයය ක්ෂේත්‍ර සලකුණු කොට ඇත *